19 września w siedzibie Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia przy ul. Wrzeszczańskiej 29
odbyły się Dni Otwarte Funduszy Europejskich.
Ich celem było zaprezentowanie realizowanego projektu pn. „Gdański Program Profilaktyki Cukrzycy – program polityki zdrowotnej dotyczącej prewencji cukrzycy typu 2 u osób w wieku aktywności zawodowej na terenie Miasta Gdańska i Gminy Stegna”.

Wydarzenie było podzielone na cztery panele tematyczne. W pierwszym z nich odbyły się zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych. Uczestnicy uczyli się prawidłowej techniki nordic walking, brali udział w pokazie ćwiczeń aerobowych na krzesłach oraz grze miejskiej.

Podczas panelu dietetycznego odbywały się indywidualne konsultacje dietetyczne oraz warsztaty kulinarne,w których samodzielnie można było przygotować zdrowe, smaczne a zarazem dietetyczne potrawy.

Każdy odwiedzający mógł zaczerpnąć szczegółowych informacji o realizowanym projekcie i spotkać się z jego realizatorami. Osoby niezdecydowane  z pomocą wolontariuszy mogły sprawdzić swoje ryzyko zachorowania na cukrzycę.

Wydarzeniu towarzyszyły również zajęcia dla najmłodszych takie jak warsztaty kreatywne i ceramiczne zorganizowane przez Gdański Archipelag Kultury.

Organizatorami wydarzenia był Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia  i Profilaktyki Uzależnień, a współorganizatorami  Gdański Archipelag Kultury i Rada Dzielnicy Wrzeszcz Dolny.

Pogoda, która panowała w ten wrześniowy dzień dopisała, zebrani goście bardzo ambitnie i chętnie podchodzili do przygotowanych zadań.  Mamy nadzieję,że  wszyscy obecni uzyskali  potrzebne  dla siebie informacje i ćwiczenia a także, że ten dzień podniósł świadomość jak dbać o zdrowie.